Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytov

29.04.2016 10:37:06

Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytov

Nové číselné štatistiky odhaľujúce aktuálny vývoj priemernej ceny bratislavských bytov sú na svete. SITA zverejnila výsledky štúdie spoločnosti Bencont Investments, ktorá si opäť posvietila na bytové objekty v hlavnom meste.

Cieľom analytikov Bencont Investments je okrem iného prinášať čerstvé informácie o vývoji na bratislavskom realitnom trhu. Súčasťou ich práce je samozrejme zverejňovať štúdie, ktoré nám bližšie predstavia aj momentálnu hodnotu priemernej ceny bytov bez ohľadu na to, či ide o novostavby alebo staršie objekty. S tým samozrejme súvisí porovnávanie nových výsledkov s predošlými obdobiami, na základe ktorého si môžeme spraviť lepší obraz o aktuálnom dianí.

Bytom v Bratislave sa darí veľmi dobre

V posledných mesiacoch počúvame o oživovaní trhu z každej strany a hlavne oblasť predaja bytov žne v Bratislave obrovské úspechy. Silná ponuka, vysoký dopyt a postupné zdražovanie sú tou najlepšou kombináciou pre vytváranie predpokladov na udržanie takéhoto pozitívneho vývoja, ktorý prináša spokojnosť a na trhu tak môže vládnuť optimizmus.

 

photo

Rast cien novostavieb pokračuje

Podiel novostavieb je na bratislavskom trhu pomerne dosť veľký, čo zásadne ovplyvní vývoj cien bytov v meste. Bolo by divné, ak by sa trhu darilo, no priemerná cena nových bytov by padala. To sa však v prvom tohtoročnom kvartáli nestalo a čísla vykazujú jasný rast, ktorý bol v medziročným porovnaní až 9%. Ceny stúpali aj v medzikvartálnom hodnotení a priemerne šlo o rast na úrovni 2%.


Priemerná cena nových bratislavských bytov v prvom štvrťroku 2016 je 2317€/m2.

photo

Staršie byty zdražujú rýchlejšie ako novostavby

Zaujímavým javom posledných mesiacov je zdražovanie starších bytov, ktoré zaznamenáva čísla približujúce sa k rekordom spred predkrízového obdobia. Podľa štatistík poukazujúcich na prvý tohtoročný kvartál sa priemerná hodnota starších bytov zvyšovala rýchlejšie ako pri novostavbách a dosiahla úroveň 9,6%. V medzikvartálnom porovnaní už neboli zaznamenané rozdiely a nárast bol 2%, rovnako ako pri novostavbách.

Priemerná cena starších bratislavských bytov v prvom štvrťroku 2016 je 2058,40€/m2.

 

photo

Vzhľadom na výsledky analýz vidíme, že bratislavské byty pokračujú v skvelom období a ich priemerná cena ďalej stúpa. Nielenže realitný trh pokračuje v oživovaní, ale vďaka pomalému znižovaniu rozdielov medzi cenou novostavieb a starších bytov, ktoré trvá už od roku 2013, rastie aj úroveň ponuky bytov v meste. Vyhliadky pre momentálne prebiehajúci štvrťrok boli sľubné, takže uvidíme ako sa vyvinie situácia a čo prinesie ďalší vývoj.

Text : Róbert Bosák

Zdroje : SITA, bencont.sk, pravda.sk, topreality.sk

Foto : flatbook.sk

TAGY: novostavby, cena bytov, staršie nehnuteľnosti
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaní

  15.08.2017 11:04

  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaníFinancovanie bývania: Banke stačí overenie v úverovom registri, registri sociálnej poisťovne alebo účtovné výkazy či obrat v podnikaní

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia Búdková

  14.08.2017 14:37

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia BúdkováNa realitný trh v Bratislave mieri nový projekt. V susedstve Horského parku pripravujú komplex rezidencia Búdková, ktorý ponúkne 26 nadštandardných bytov. So stavebnými prácami by sa malo začať v týchto dňoch.

  Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýte

  11.07.2017 10:55

  Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýteInvestičná skupina Proxenta predstavila konečnú podobu trinásťpodlažného vežiaka na Račianskom mýte. Projekt s názvom Proxenta Residence zahŕňa kancelárie aj byty, ktorých predpredaj sa začne v lete a ostrý predaj v septembri. Výstavba sa rozbehla už začiatkom roka, dokončenie je plánované do konca budúceho roka.

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejú

  03.07.2017 13:15

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejúStaršie byty v lepších bratislavských lokalitách rýchlo miznú z ponuky, v ktorej sa objavuje viac bytov v okrajových častiach. Priemerná cena starších bytov ponúkaných v hlavnom meste na predaj sa tak začiatkom tohto roka znížila podľa analytikov Bencont Investments o 2,2 percenta. Klesajú aj ceny nájmov.

  Vláda plánuje zaviesť dotácie na kúpu štartovacích bytov

  03.07.2017 13:12

  Vláda plánuje zaviesť dotácie na kúpu štartovacích bytovSlovensko plánuje zaviesť dotácie na výstavbu či kúpu takzvaných štartovacích bytov, ktorými chce podporiť sťahovanie ľudí za prácou. Vyplýva to z návrhu novely príslušného zákona, ktorý v stredu schválila vláda. Podľa odhadu ministerstva dopravy a výstavby by opatrenie mohlo pomôcť asi 1 500 domácnostiam.

  Nový pozemkový projekt v Novej Dedinke

  28.03.2016 20:20

  Nový pozemkový projekt v Novej DedinkeV blízkosti Bratislavy spustili výstavbu nového pozemkového projektu Pozemky Dedinka. Celkovo 118 pozemkov sa pripravuje v obci, ktorá susedí s 3 km vzdialeným Bernolákovom. Hlavným ťahákom majú byť dostupné ceny pozemkov, umiestnenie pri novej cyklotrase a rieke Čierna Voda, jednotný urbanisticko-architektonický koncept a verejnoprospešná zeleň na ploche viac ako 12 tisíc m2 s jazerom a lesoparkom.

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytov

  29.04.2016 10:37

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytovNové číselné štatistiky odhaľujúce aktuálny vývoj priemernej ceny bratislavských bytov sú na svete. SITA zverejnila výsledky štúdie spoločnosti Bencont Investments, ktorá si opäť posvietila na bytové objekty v hlavnom meste.

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáli

  28.03.2016 20:31

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáliTohtoročná Veľká noc pripadla na koniec marca, čo nám dáva príležitosť spraviť si krátku rekapituláciu prvého kvartálu na realitnom trhu v sviatočnej atmosfére. Poďme sa teda pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti okolo realít počas úvodného štvrťroka.

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný ráz

  28.03.2016 20:39

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný rázV obci Nová Dedinka už prebiehajú prvé výkopy novej obytnej zóny nazvanej Pozemky Dedinka. Ide o lokalitu po ľavej strane hlavnej cesty v smere z Bratislavy tesne pred časťou, kde začínajú existujúce rodinné domy. Ornica pozemku je už zhrnutá.

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajte

  09.06.2016 10:42

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajteBanky lákajú na nízke úroky, realitky vravia, že bude drahšie. Pripomína to začiatok krízy v minulosti. Keď si beriete hypotéku, rátajte s horšími časmi, radí v rozhovore JURAJ KARPIŠ, analytik INESS.