Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáli

28.03.2016 20:31:00

Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáli

Tohtoročná Veľká noc pripadla na koniec marca, čo nám dáva príležitosť spraviť si krátku rekapituláciu prvého kvartálu na realitnom trhu v sviatočnej atmosfére. Poďme sa teda pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti okolo realít počas úvodného štvrťroka.

Za 3 mesiace sa toho na realitnom trhu stihne udiať dosť, takže tesne pred koncom prvého kvartálu 2016 si prinesieme stručný sumár tých najzásadnejších udalostí. Každá z nich mala istý vplyv na vývoj a v spojení s ostatnými okolnosťami sa podpísala na celkovom dianí počas úvodného štvrťroku.

photo

Ceny bytov naďalej stúpali vo väčšine krajov

Pokračovanie oživenia trhu spojeného s postupným zdražovaním bytov vzbudzovalo pred vstupom do nového roka jedny z najväčších očakávaní. Vyhliadky boli pozitívne, čo sa počas celých troch mesiacov napĺňalo a hodnota bytov naďalej rástla skoro vo všetkých krajoch. To ťahalo nahor aj priemernú cenu bývania, ktorá stúpala v medziročnom aj medzikvartálnom porovnaní.

Vysoký dopyt po bývaní dosiahne ešte vyššie čísla

Zdražovanie bytov v úvode tohto roka nie je posledným signálom rastúceho dopytu po bývaní a podľa odhadov odborníkov z Európskej komisie bude záujem o nové obytné nehnuteľnosti naďalej rásť. Úvodný kvartál priniesol prvé náznaky oživenia aj v prípade rodinných domov, ktorých výstavba by sa mohla v priebehu jari a leta výraznejšie naštartovať, takže byty viac nebudú jediným stredobodom pozornosti kupujúcich.

Stavebná produkcia opäť excelovala

Dobré správy prichádzali celé tri mesiace aj zo stavebných spoločností, ktoré potvrdzovali pribúdajúci počet zákaziek. Naša stavebná produkcia rástla podobne ako po väčšinu minulého roka rekordným tempom a naďalej patrila k najvyšším v celej Európskej Únií. Nové projekty pribúdali v oblasti rezidenčných nehnuteľností aj komerčných objektov.

Domácnosti sa dočkali štátnej podpory

Vratky za plyn, dotácie na zateplenie či príspevok na kúpu zariadenia využívajúceho nejakú formu obnoviteľných zdrojov energie. Aj tieto formy podpory od štátu mohli počas prvých mesiacov v roku využiť obyvatelia mnohých slovenských domácností. Aj keď priamy vplyv na realitný trh to nemá, každý z týchto krokov zlepšuje kvalitu bývania a finančné možnosti obyvateľov, čo sa z dlhodobého hľadiska môže odraziť pri cenovom vývoji nehnuteľností.

Prvý kvartál uzatvára nový zákon o úveroch na bývanie

Veľký vplyv na predaj nehnuteľností môže mať aj nové znenie zákona o úveroch na bývanie, ktoré mení niektoré podmienky pri ich poskytovaní. Novela vstúpila do platnosti tesne pred koncom kvartálu, konkrétne pondelok 21.marca, čím uzatvárame prehľad zásadných udalostí prvého štvrťroka. Jej účinnosť na trh v praxi sa začne ukazovať až odteraz, takže zatiaľ sa nedá hodnotiť, aké výsledky jej zavedenie prinieslo.

photo

Krátko po Veľkej noci sa nám začne druhý tohtoročný kvartál, ktorý bude rovnako ako tento bohatý na rôzne zaujímavé udalosti. Predpovede odborníkov prinášajú dostatok optimizmu, takže realitný trh by mal naďalej napredovať. Dovtedy si naplno užívajte radostnú atmosféru veľkonočných sviatkov a všetkým želáme veľa smiechu a dobrej nálady.

 

 

Zdroje:

Text: Róbert Bosák

Fotografie:

http://clanky.topreality.sk/velkonocny-prehlad-udalosti-na-realitnom-trhu-v-prvom-kvartali-2191.html

http://www.picenopass.it/magazine/wp-content/uploads/2015/03/shutterstock_129305426.jpg

http://www.sklenarpartners.sk/en/assets/images/oblasti-posobnosti/vyhladanie-nehnutelnosti.jpg


TAGY: reality, realitny trh, novinky
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaní

  15.08.2017 11:04

  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaníFinancovanie bývania: Banke stačí overenie v úverovom registri, registri sociálnej poisťovne alebo účtovné výkazy či obrat v podnikaní

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia Búdková

  14.08.2017 14:37

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia BúdkováNa realitný trh v Bratislave mieri nový projekt. V susedstve Horského parku pripravujú komplex rezidencia Búdková, ktorý ponúkne 26 nadštandardných bytov. So stavebnými prácami by sa malo začať v týchto dňoch.

  Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýte

  11.07.2017 10:55

  Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýteInvestičná skupina Proxenta predstavila konečnú podobu trinásťpodlažného vežiaka na Račianskom mýte. Projekt s názvom Proxenta Residence zahŕňa kancelárie aj byty, ktorých predpredaj sa začne v lete a ostrý predaj v septembri. Výstavba sa rozbehla už začiatkom roka, dokončenie je plánované do konca budúceho roka.

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejú

  03.07.2017 13:15

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejúStaršie byty v lepších bratislavských lokalitách rýchlo miznú z ponuky, v ktorej sa objavuje viac bytov v okrajových častiach. Priemerná cena starších bytov ponúkaných v hlavnom meste na predaj sa tak začiatkom tohto roka znížila podľa analytikov Bencont Investments o 2,2 percenta. Klesajú aj ceny nájmov.

  Vláda plánuje zaviesť dotácie na kúpu štartovacích bytov

  03.07.2017 13:12

  Vláda plánuje zaviesť dotácie na kúpu štartovacích bytovSlovensko plánuje zaviesť dotácie na výstavbu či kúpu takzvaných štartovacích bytov, ktorými chce podporiť sťahovanie ľudí za prácou. Vyplýva to z návrhu novely príslušného zákona, ktorý v stredu schválila vláda. Podľa odhadu ministerstva dopravy a výstavby by opatrenie mohlo pomôcť asi 1 500 domácnostiam.

  Nový pozemkový projekt v Novej Dedinke

  28.03.2016 20:20

  Nový pozemkový projekt v Novej DedinkeV blízkosti Bratislavy spustili výstavbu nového pozemkového projektu Pozemky Dedinka. Celkovo 118 pozemkov sa pripravuje v obci, ktorá susedí s 3 km vzdialeným Bernolákovom. Hlavným ťahákom majú byť dostupné ceny pozemkov, umiestnenie pri novej cyklotrase a rieke Čierna Voda, jednotný urbanisticko-architektonický koncept a verejnoprospešná zeleň na ploche viac ako 12 tisíc m2 s jazerom a lesoparkom.

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytov

  29.04.2016 10:37

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytovNové číselné štatistiky odhaľujúce aktuálny vývoj priemernej ceny bratislavských bytov sú na svete. SITA zverejnila výsledky štúdie spoločnosti Bencont Investments, ktorá si opäť posvietila na bytové objekty v hlavnom meste.

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáli

  28.03.2016 20:31

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáliTohtoročná Veľká noc pripadla na koniec marca, čo nám dáva príležitosť spraviť si krátku rekapituláciu prvého kvartálu na realitnom trhu v sviatočnej atmosfére. Poďme sa teda pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti okolo realít počas úvodného štvrťroka.

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný ráz

  28.03.2016 20:39

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný rázV obci Nová Dedinka už prebiehajú prvé výkopy novej obytnej zóny nazvanej Pozemky Dedinka. Ide o lokalitu po ľavej strane hlavnej cesty v smere z Bratislavy tesne pred časťou, kde začínajú existujúce rodinné domy. Ornica pozemku je už zhrnutá.

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajte

  09.06.2016 10:42

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajteBanky lákajú na nízke úroky, realitky vravia, že bude drahšie. Pripomína to začiatok krízy v minulosti. Keď si beriete hypotéku, rátajte s horšími časmi, radí v rozhovore JURAJ KARPIŠ, analytik INESS.