Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

12.05.2017 10:46:23

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

Neďaleko jazera Kuchajda vyrastie nové rezidenčno-administratívne centrum. Projekt Za Stanicou, ktorý predstavila izraelská skupina Star Group ešte v roku 2010, opäť ožíva. Jej dcérska firma totiž aktuálne žiada úrady o búracie povolenia.

Realitný trh sa v roku 2010 spamätával z hospodárskej krízy. Ceny nehnuteľností prudko padali a nových projektov bolo ako šafránu. Izraelská skupina Star Group však v tom čase prekvapila. Úradom predložila ambiciózny plán výstavby multifunkčného areálu s pracovným názvom Za Stanicou.

V Areáli Automatizácie železničnej dopravy za Železničnou stanicou Bratislava–Nové Mesto chceli Izraelčania postaviť novú štvrť. Skupina počítala s výstavbou kancelárií (23 289 štvorcových metrov), nákupného centra (4 333 štvorcových metrov) i 121 bytov. Celkovo malo byť k dispozícií 553 parkovacích stojísk.

Dominantou územia mala byť 25-podlažná kancelárska budova. „Účelom navrhovanej činnosti je výstavba multifunkčného komplexu združujúceho viacero objektov s funkčným zameraním na bývanie doplneného o úpravu zelene na prízemí, obchodné prevádzky, administratívu s ateliérmi a podzemné parkovanie,“ informoval vtedy developer v zámere.

Podľa pôvodných plánov sa malo začať stavať koncom roka 2011 s tým, že celý komplex bude hotový po dvoch rokoch. Rozpočet stanovil investor na 46 miliónov eur. Plány však zostali len na papieri.

V roku 2014 sa dokonca pozemok ocitol v ponuke na predaj. Poradensko-konzultačná spoločnosť CBRE ponúkala 1,4 hektárový pozemok za 3,1 milióna eur. Nový majiteľ sa však nenašiel.

Po troch rokoch však dochádza k reštartu celého projektu. Spoločnosť Intrade Assets Management, ktorá je dcérskou firmou skupiny Star Group, požiadala mestskú časť Nové Mesto o búracie povolenie. Z areálu chce odstrániť všetky doterajšie stavby.

„Zámer rieši odstránenie existujúcich nadzemných objektov v záujmovom území – dvojpodlažná skladová hala, 2 jednopodlažné sklady, dvojpodlažná administratívna budova, 3 administratívne objekty, jednopodlažné garáže, 9 kusov prefabrikovaných garáží vrátane odstránenia inžinierskych sietí a spevnených plôch za účelom vybudovania „Multifunčného komplexu Za stanicou,“ píše sa v žiadosti, ktorú posudzovala mestská časť.

Na svete sú dokonca aj nové vizualizácie. Firma projekt predstavuje aj na vlastných stánkach. „Ide o uzavretý areál s 24-hodinovú ostrahou. Areál ponúka na prenájom kancelárske, skladové a výrobné priestory s dostatočným množstvom parkovacích stojísk. V budúcnosti sa tu plánujeme výstavba 121 moderných bytov a viac ako 30-tisíc štvorcových metrov komerčných plôch v 26-poschodovej budove,“ píše skupina Star Group.

Izraelská skupina je aktívna najmä v susednom Česku, kde začala pôsobiť už v roku 2003. Na konte má viacero rezidenčných projektov v Prahe. Medzi inými sú aj projekty River lofts, Kejřův mlýn či Kejřův park. Vo výstavbe je aj projekt Nové Chabry, ktorý na trh prinesie 950 nových bytov.

 

Zdroje:

https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/megaprojekt-v-novom-meste-oziva-izraelcania-chystaju-byty-i-kancelarie.html

Foto: Ivan Kubík, Google Maps, Star Group


TAGY: nove byty, kancelarske priestory, Nové Mesto, jazero Kuchajda
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  V centre Bratislavy pripravujú komplex, prinesie 61 bytov a apartmánov

  14.05.2018 09:57

  V centre Bratislavy pripravujú komplex, prinesie 61 bytov a apartmánovV centre Bratislavy sa pripravuje výstavba nového polyfunkčného projektu. Zaplniť prieluku na ulici 29. augusta chce spoločnosť Amalca Development. Úradom predložila zámer, ktorý počíta s výstavbou bytov a apartmánov.

  Sky Park spustil predaj penthousov, najdrahší vyjde na 1,7 milióna eur

  14.05.2018 09:53

  Sky Park spustil predaj penthousov, najdrahší vyjde na 1,7 milióna eurProjekt Sky Park spustil predaj aj posledných, najdrahších bytov. Developer Penta Real Estate predstavil šesticu penthousov, ktoré majú lákať luxusnú klientelu. Podľa rebríčku portálu TREND Reality ponúka projekt druhý najdrahší byt na slovenskom trhu.

  Ceny bývania sa po krátkej pauze vrátili k rastu

  04.05.2018 11:54

  Ceny bývania sa po krátkej pauze vrátili k rastuPo krátkom poklese z konca minulého roka sa aktuálny rok začal opätovným nárastom priemernej ceny bývania na Slovensku. Týkal sa všetkých regiónov, pričom podľa nových štatistík Národnej banky Slovenska ceny za prvé tri mesiace najvýraznejšie narástli v Trnavskom kraji, ktorý vďaka tomu dosiahol hranicu tisíc eur za štvorcový meter. Už minulý rok sa cez tisícku prehupol aj región Košíc.

  Analytici varujú: Bytov na trhu ubúda, Bratislave hrozí ďalšie zdražovanie

  13.04.2018 14:25

  Analytici varujú: Bytov na trhu ubúda, Bratislave hrozí ďalšie zdražovanieVoľných bytov v novostavbách je zase o niečo menej. Už tretí kvartál po sebe sa ponuka na bratislavskom trhu redukovala. Vytvára to tlak na ceny, ktorý sa môže premietnuť do ďalšej cenotvorby. Vyplýva to z analýzy, ktorú spracovala spoločnosť Bencont Investments.

  Zdražovanie bývania v únii pokračuje, Slovensko je nad priemerom

  13.04.2018 14:05

  Zdražovanie bývania v únii pokračuje, Slovensko je nad priemeromNárast cien bývania v celej Európskej únii pokračuje. Najnovšie údaje európskeho štatistického úradu Eurostat za štvrtý štvrťrok minulého roka hovoria o medziročnom zvýšení priemerných cien v únii o 4,5 percenta. Aj záver roka tak potvrdil trend, ktorý sa niesol celým rokom 2017.

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejú

  03.07.2017 13:15

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejúStaršie byty v lepších bratislavských lokalitách rýchlo miznú z ponuky, v ktorej sa objavuje viac bytov v okrajových častiach. Priemerná cena starších bytov ponúkaných v hlavnom meste na predaj sa tak začiatkom tohto roka znížila podľa analytikov Bencont Investments o 2,2 percenta. Klesajú aj ceny nájmov.

  Na okraji Bratislavy vyrastú Sady Jarovce

  09.03.2018 11:00

  Na okraji Bratislavy vyrastú Sady JarovceNa okraji bratislavskej mestskej časti Jarovce sa čoskoro začne výstavba menšieho bytového projektu Sady Jarovce. Prvá fáza prinesie v dvoch štvorpodlažných objektoch 24 bytov.

  Ceny bývania už rastú najmä mimo Bratislavy

  29.01.2018 15:21

  Ceny bývania už rastú najmä mimo BratislavyNástup nových developerských projektov zrýchlil rast cien v regionálnych mestách po celom Slovensku. Najrýchlejšie tak už v druhej polovici minulého roka bývanie nezdražovalo v Bratislave, ale v Nitre, Banskej Bystrici či Trenčíne.

  Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromov

  19.02.2018 14:38

  Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromovV obci Kvetoslavov pripravujú projekt Lesopark. Investor chce pokryť záujem o stavebné pozemky, aj preto kreslí novú domovú zástavbu. V plánoch pritom figuruje aj výsadba rôznych druhom listnatých a ihličnatých stromov.

  V Karlovej Vsi sa začína stavať nový bytový projekt Karlove

  13.03.2018 09:57

  V Karlovej Vsi sa začína stavať nový bytový projekt KarloveV Karlovej Vsi pribudne nový bytový projekt. Developerská spoločnosť Retep Slovakia spustila predaj bytov v projekte Karlove na Hudecovej ulici, na hranici sídliska Dlhé Diely.