Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

12.05.2017 10:46:23

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

Neďaleko jazera Kuchajda vyrastie nové rezidenčno-administratívne centrum. Projekt Za Stanicou, ktorý predstavila izraelská skupina Star Group ešte v roku 2010, opäť ožíva. Jej dcérska firma totiž aktuálne žiada úrady o búracie povolenia.

Realitný trh sa v roku 2010 spamätával z hospodárskej krízy. Ceny nehnuteľností prudko padali a nových projektov bolo ako šafránu. Izraelská skupina Star Group však v tom čase prekvapila. Úradom predložila ambiciózny plán výstavby multifunkčného areálu s pracovným názvom Za Stanicou.

V Areáli Automatizácie železničnej dopravy za Železničnou stanicou Bratislava–Nové Mesto chceli Izraelčania postaviť novú štvrť. Skupina počítala s výstavbou kancelárií (23 289 štvorcových metrov), nákupného centra (4 333 štvorcových metrov) i 121 bytov. Celkovo malo byť k dispozícií 553 parkovacích stojísk.

Dominantou územia mala byť 25-podlažná kancelárska budova. „Účelom navrhovanej činnosti je výstavba multifunkčného komplexu združujúceho viacero objektov s funkčným zameraním na bývanie doplneného o úpravu zelene na prízemí, obchodné prevádzky, administratívu s ateliérmi a podzemné parkovanie,“ informoval vtedy developer v zámere.

Podľa pôvodných plánov sa malo začať stavať koncom roka 2011 s tým, že celý komplex bude hotový po dvoch rokoch. Rozpočet stanovil investor na 46 miliónov eur. Plány však zostali len na papieri.

V roku 2014 sa dokonca pozemok ocitol v ponuke na predaj. Poradensko-konzultačná spoločnosť CBRE ponúkala 1,4 hektárový pozemok za 3,1 milióna eur. Nový majiteľ sa však nenašiel.

Po troch rokoch však dochádza k reštartu celého projektu. Spoločnosť Intrade Assets Management, ktorá je dcérskou firmou skupiny Star Group, požiadala mestskú časť Nové Mesto o búracie povolenie. Z areálu chce odstrániť všetky doterajšie stavby.

„Zámer rieši odstránenie existujúcich nadzemných objektov v záujmovom území – dvojpodlažná skladová hala, 2 jednopodlažné sklady, dvojpodlažná administratívna budova, 3 administratívne objekty, jednopodlažné garáže, 9 kusov prefabrikovaných garáží vrátane odstránenia inžinierskych sietí a spevnených plôch za účelom vybudovania „Multifunčného komplexu Za stanicou,“ píše sa v žiadosti, ktorú posudzovala mestská časť.

Na svete sú dokonca aj nové vizualizácie. Firma projekt predstavuje aj na vlastných stánkach. „Ide o uzavretý areál s 24-hodinovú ostrahou. Areál ponúka na prenájom kancelárske, skladové a výrobné priestory s dostatočným množstvom parkovacích stojísk. V budúcnosti sa tu plánujeme výstavba 121 moderných bytov a viac ako 30-tisíc štvorcových metrov komerčných plôch v 26-poschodovej budove,“ píše skupina Star Group.

Izraelská skupina je aktívna najmä v susednom Česku, kde začala pôsobiť už v roku 2003. Na konte má viacero rezidenčných projektov v Prahe. Medzi inými sú aj projekty River lofts, Kejřův mlýn či Kejřův park. Vo výstavbe je aj projekt Nové Chabry, ktorý na trh prinesie 950 nových bytov.

 

Zdroje:

https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/megaprojekt-v-novom-meste-oziva-izraelcania-chystaju-byty-i-kancelarie.html

Foto: Ivan Kubík, Google Maps, Star Group


TAGY: nove byty, kancelarske priestory, Nové Mesto, jazero Kuchajda
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  Penta rozširuje Sky Park, pridáva štvrtú bytovú vežu

  14.11.2017 14:47

  Penta rozširuje Sky Park, pridáva štvrtú bytovú vežuDeveloperská spoločnosť Penta Real Estate rozširuje bytovú časť vlajkového projektu Sky Park s architektúrou slávnej Zahy Hadid. K trom rozostavaným pribudne štvrtá bytová veža na pozemku, ktorý developer nedávno dokúpil. (Doplnili sme prvú vizualizáciu so štvrtou vežou)

  Predávate dom či byt? Pripravte si papiere pre hypobanku

  17.10.2017 14:24

  Predávate dom či byt? Pripravte si papiere pre hypobankuAk predávate svoju nehnuteľnosť, je veľmi pravdepodobné, že vaši kupujúci budú financovanie riešiť prostredníctvom hypotekárneho úveru. I keď sa celý proces vybavovania hypotéky zaobíde bez vašej prítomnosti - s výnimkou podpisu záložných zmlúv v banke – máte k dispozícii dokumenty, bez ktorých sa celý proces nemôže začať.

  Ďalšia stovka bytov v Ružinove, YIT spúšťa tretiu etapu Nuppu

  17.10.2017 14:20

  Ďalšia stovka bytov v Ružinove, YIT spúšťa tretiu etapu NuppuPol roka po spustení predaja druhej etapy sa na trh dostáva tretia bytovka v rámci rozsiahleho projektu Nuppu od developerskej spoločnosti YIT Slovakia. Objekt s názvom Ruusu (ruža) prináša 106 bytov a jeden obchodný priestor. Ceny oproti prvým dvom fázam narástli v priemere o dve stovky na štvorcový meter.

  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaní

  15.08.2017 11:04

  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaníFinancovanie bývania: Banke stačí overenie v úverovom registri, registri sociálnej poisťovne alebo účtovné výkazy či obrat v podnikaní

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia Búdková

  14.08.2017 14:37

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia BúdkováNa realitný trh v Bratislave mieri nový projekt. V susedstve Horského parku pripravujú komplex rezidencia Búdková, ktorý ponúkne 26 nadštandardných bytov. So stavebnými prácami by sa malo začať v týchto dňoch.

  Nový pozemkový projekt v Novej Dedinke

  28.03.2016 20:20

  Nový pozemkový projekt v Novej DedinkeV blízkosti Bratislavy spustili výstavbu nového pozemkového projektu Pozemky Dedinka. Celkovo 118 pozemkov sa pripravuje v obci, ktorá susedí s 3 km vzdialeným Bernolákovom. Hlavným ťahákom majú byť dostupné ceny pozemkov, umiestnenie pri novej cyklotrase a rieke Čierna Voda, jednotný urbanisticko-architektonický koncept a verejnoprospešná zeleň na ploche viac ako 12 tisíc m2 s jazerom a lesoparkom.

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytov

  29.04.2016 10:37

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytovNové číselné štatistiky odhaľujúce aktuálny vývoj priemernej ceny bratislavských bytov sú na svete. SITA zverejnila výsledky štúdie spoločnosti Bencont Investments, ktorá si opäť posvietila na bytové objekty v hlavnom meste.

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáli

  28.03.2016 20:31

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáliTohtoročná Veľká noc pripadla na koniec marca, čo nám dáva príležitosť spraviť si krátku rekapituláciu prvého kvartálu na realitnom trhu v sviatočnej atmosfére. Poďme sa teda pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti okolo realít počas úvodného štvrťroka.

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný ráz

  28.03.2016 20:39

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný rázV obci Nová Dedinka už prebiehajú prvé výkopy novej obytnej zóny nazvanej Pozemky Dedinka. Ide o lokalitu po ľavej strane hlavnej cesty v smere z Bratislavy tesne pred časťou, kde začínajú existujúce rodinné domy. Ornica pozemku je už zhrnutá.

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajte

  09.06.2016 10:42

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajteBanky lákajú na nízke úroky, realitky vravia, že bude drahšie. Pripomína to začiatok krízy v minulosti. Keď si beriete hypotéku, rátajte s horšími časmi, radí v rozhovore JURAJ KARPIŠ, analytik INESS.