Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

12.05.2017 10:46:23

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

Neďaleko jazera Kuchajda vyrastie nové rezidenčno-administratívne centrum. Projekt Za Stanicou, ktorý predstavila izraelská skupina Star Group ešte v roku 2010, opäť ožíva. Jej dcérska firma totiž aktuálne žiada úrady o búracie povolenia.

Realitný trh sa v roku 2010 spamätával z hospodárskej krízy. Ceny nehnuteľností prudko padali a nových projektov bolo ako šafránu. Izraelská skupina Star Group však v tom čase prekvapila. Úradom predložila ambiciózny plán výstavby multifunkčného areálu s pracovným názvom Za Stanicou.

V Areáli Automatizácie železničnej dopravy za Železničnou stanicou Bratislava–Nové Mesto chceli Izraelčania postaviť novú štvrť. Skupina počítala s výstavbou kancelárií (23 289 štvorcových metrov), nákupného centra (4 333 štvorcových metrov) i 121 bytov. Celkovo malo byť k dispozícií 553 parkovacích stojísk.

Dominantou územia mala byť 25-podlažná kancelárska budova. „Účelom navrhovanej činnosti je výstavba multifunkčného komplexu združujúceho viacero objektov s funkčným zameraním na bývanie doplneného o úpravu zelene na prízemí, obchodné prevádzky, administratívu s ateliérmi a podzemné parkovanie,“ informoval vtedy developer v zámere.

Podľa pôvodných plánov sa malo začať stavať koncom roka 2011 s tým, že celý komplex bude hotový po dvoch rokoch. Rozpočet stanovil investor na 46 miliónov eur. Plány však zostali len na papieri.

V roku 2014 sa dokonca pozemok ocitol v ponuke na predaj. Poradensko-konzultačná spoločnosť CBRE ponúkala 1,4 hektárový pozemok za 3,1 milióna eur. Nový majiteľ sa však nenašiel.

Po troch rokoch však dochádza k reštartu celého projektu. Spoločnosť Intrade Assets Management, ktorá je dcérskou firmou skupiny Star Group, požiadala mestskú časť Nové Mesto o búracie povolenie. Z areálu chce odstrániť všetky doterajšie stavby.

„Zámer rieši odstránenie existujúcich nadzemných objektov v záujmovom území – dvojpodlažná skladová hala, 2 jednopodlažné sklady, dvojpodlažná administratívna budova, 3 administratívne objekty, jednopodlažné garáže, 9 kusov prefabrikovaných garáží vrátane odstránenia inžinierskych sietí a spevnených plôch za účelom vybudovania „Multifunčného komplexu Za stanicou,“ píše sa v žiadosti, ktorú posudzovala mestská časť.

Na svete sú dokonca aj nové vizualizácie. Firma projekt predstavuje aj na vlastných stánkach. „Ide o uzavretý areál s 24-hodinovú ostrahou. Areál ponúka na prenájom kancelárske, skladové a výrobné priestory s dostatočným množstvom parkovacích stojísk. V budúcnosti sa tu plánujeme výstavba 121 moderných bytov a viac ako 30-tisíc štvorcových metrov komerčných plôch v 26-poschodovej budove,“ píše skupina Star Group.

Izraelská skupina je aktívna najmä v susednom Česku, kde začala pôsobiť už v roku 2003. Na konte má viacero rezidenčných projektov v Prahe. Medzi inými sú aj projekty River lofts, Kejřův mlýn či Kejřův park. Vo výstavbe je aj projekt Nové Chabry, ktorý na trh prinesie 950 nových bytov.

 

Zdroje:

https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/megaprojekt-v-novom-meste-oziva-izraelcania-chystaju-byty-i-kancelarie.html

Foto: Ivan Kubík, Google Maps, Star Group


TAGY: nove byty, kancelarske priestory, Nové Mesto, jazero Kuchajda
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  Analytici varujú: Bytov na trhu ubúda, Bratislave hrozí ďalšie zdražovanie

  13.04.2018 14:25

  Analytici varujú: Bytov na trhu ubúda, Bratislave hrozí ďalšie zdražovanieVoľných bytov v novostavbách je zase o niečo menej. Už tretí kvartál po sebe sa ponuka na bratislavskom trhu redukovala. Vytvára to tlak na ceny, ktorý sa môže premietnuť do ďalšej cenotvorby. Vyplýva to z analýzy, ktorú spracovala spoločnosť Bencont Investments.

  Zdražovanie bývania v únii pokračuje, Slovensko je nad priemerom

  13.04.2018 14:05

  Zdražovanie bývania v únii pokračuje, Slovensko je nad priemeromNárast cien bývania v celej Európskej únii pokračuje. Najnovšie údaje európskeho štatistického úradu Eurostat za štvrtý štvrťrok minulého roka hovoria o medziročnom zvýšení priemerných cien v únii o 4,5 percenta. Aj záver roka tak potvrdil trend, ktorý sa niesol celým rokom 2017.

  Vlani sa postavilo 700 drevodomov, 13 z nich súťaží o Drevostavbu roka

  13.03.2018 10:00

  Vlani sa postavilo 700 drevodomov, 13 z nich súťaží o Drevostavbu rokaPodiel drevostavieb na počte dokončených rodinných domov sa za predchádzajúcich desať rokov zdvojnásobil na 10 percent. Vlani sa ich dokončilo zhruba sedemsto. Celkom 13 z nich nominovali členské spoločnosti sekcie drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva (ZSD) SR do súťaže Drevostavba roka 2017. Súťaž bude tak ako v predchádzajúcich rokoch odborná i laická. Výsledky vyhlásia 12. apríla.

  V Karlovej Vsi sa začína stavať nový bytový projekt Karlove

  13.03.2018 09:57

  V Karlovej Vsi sa začína stavať nový bytový projekt KarloveV Karlovej Vsi pribudne nový bytový projekt. Developerská spoločnosť Retep Slovakia spustila predaj bytov v projekte Karlove na Hudecovej ulici, na hranici sídliska Dlhé Diely.

  Záujem o chaty a apartmány rastie, ľudia investujú v horách

  09.03.2018 11:03

  Záujem o chaty a apartmány rastie, ľudia investujú v horáchV posledných troch rokoch násobne stúpol počet záujemcov o kúpu rekreačných nehnuteľností. Dopyt vyvolal aktivity developerov práve v oblasti výstavby rekreačných domov a apartmánov, hovorí prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár.

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejú

  03.07.2017 13:15

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejúStaršie byty v lepších bratislavských lokalitách rýchlo miznú z ponuky, v ktorej sa objavuje viac bytov v okrajových častiach. Priemerná cena starších bytov ponúkaných v hlavnom meste na predaj sa tak začiatkom tohto roka znížila podľa analytikov Bencont Investments o 2,2 percenta. Klesajú aj ceny nájmov.

  Na okraji Bratislavy vyrastú Sady Jarovce

  09.03.2018 11:00

  Na okraji Bratislavy vyrastú Sady JarovceNa okraji bratislavskej mestskej časti Jarovce sa čoskoro začne výstavba menšieho bytového projektu Sady Jarovce. Prvá fáza prinesie v dvoch štvorpodlažných objektoch 24 bytov.

  Budovu pri Václaváku City Palais predali za 40 miliónov eur

  28.11.2017 11:29

  Budovu pri Václaváku City Palais predali za 40 miliónov eurMedzinárodná investičná spoločnosť Redevco kúpila za viac ako 40 miliónov eur budovu City Palais v centre Prahy. Secesná budova pri Václavskom námestí ponúka 7 482 štvorcových metrov priestorov v šiestich nadzemných a dvoch podzemných podlažiach. Podľa spoločnosti by objekt mohol byť napríklad zázemím pre firemný vlajkový obchod.

  Ceny bývania už rastú najmä mimo Bratislavy

  29.01.2018 15:21

  Ceny bývania už rastú najmä mimo BratislavyNástup nových developerských projektov zrýchlil rast cien v regionálnych mestách po celom Slovensku. Najrýchlejšie tak už v druhej polovici minulého roka bývanie nezdražovalo v Bratislave, ale v Nitre, Banskej Bystrici či Trenčíne.

  Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromov

  19.02.2018 14:38

  Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromovV obci Kvetoslavov pripravujú projekt Lesopark. Investor chce pokryť záujem o stavebné pozemky, aj preto kreslí novú domovú zástavbu. V plánoch pritom figuruje aj výsadba rôznych druhom listnatých a ihličnatých stromov.