Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Zastavenie nárastu cien bytov sa už blíži

03.05.2017 12:01:33

Zastavenie nárastu cien bytov sa už blíži

Za prvé tri mesiace roka zdraželi najpredávanejšie dvojizbové byty v Bratislave už len o dve percentá a trojizbáky o zanedbateľných 0,31 percenta. Údaje portálu Nehnuteľnosti.sk sú tak prvým signálom spomalenia nárastu cien bývania.

Celkové štatistiky zatiaľ spomalenie rastu oproti rekordnému koncu minulého roka nevykazujú. Avšak Bratislava, ktorá veľkosťou určuje trendy realitného trhu, už zaznamenala spomalenie zdražovania v najväčšom segmente dvoj- a trojizbových bytov.

Portál porovnal ceny starších bytov, aby oddelil vplyv prílevu novostavieb na trh. Nárast priemernej ceny trojizbových bytov klesol z vlaňajších medziročných osem na súčasných päť percent a medzikvartálny na spomínaných 0,31 percenta.

Vývoj cien bytov Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Najvýraznejší nárast až o desať percent vykázali ceny v treťom okrese, kde sa priemerná cena trojizbového bytu vyšplhala na 2 110 eur za štvorcový meter. Naopak, v piatom okrese ceny medziročne klesly o jedno percento.

Na rozdiel od hlavného mesta v Košiciach ceny v prvom štvrťroku pravdepodobne ešte len kulminovali. Medziročné zdraženie starších trojizbových bytov sa zrýchlilo z vlaňajších osem percent na aktuálnych 13 percent. Od začiatku roka narástli o šesť percent na 1 285 eur za štvorcový meter. Výraznejší nárast zaznamenali v tomto segmente ešte Žilina (12 %), Trenčín (11 %), Nitra (9,4 %) a Trnava (8 %).

Práve v Trnave najviac zdraželi dvojizbové byty – medziročne až o 24,5 percenta. Za výrazným nárastom je pribúdanie novostavieb, ktoré dvíhajú priemernú cenu a zároveň motivujú k rastu cien starších bytov.

V Bratislave podobne ako pri trojizbových bytoch sa zdraženie dvojizbákov spomalilo z vlaňajších 14 na aktuálnych päť percent. Od začiatku roka sa cena starších dvojizbových bytov zvýšila len o dve percentá. Týkalo sa to aj najvyhľadávanejších mestských častí Staré Mesto a Ružinov. Košice zaznamenali zrýchlenie nárastu v tomto segmente z minuloročných štyroch percent na takmer 20 percent.

Vývoj cien bytov Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

„V snahe zabrániť prehriatiu trhu zo strany NBS sa oznámením termínov a stanovením hraníc zmien podmienok v hypotekárnom financovaní vyvolal zvýšený záujem a tlak. Prišlo tak k chvíľkovému akcelerovaniu samotného prehrievania. Predpokladám, že vlna nárastu cien nehnuteľností je v záverečnej fáze,“ hovorí Martin Lazík, analytik portálu Nehnuteľnosti.sk.

V ponuke portálu je najviac dvoj- a trojizbových bytov, spomedzi mestských častí je najlepšia ponuka v Ružinove a Novom Meste, najslabšia v Karlovej Vsi. Celkovo je v Bratislave v ponuke sedemtisíc bytov, v Košiciach dvetisíc, naopak, v Prešove len 330 bytov.

Najväčší záujem o byty bol po Bratislave a Košiciach v Banskej Bystrici. V rámci hlavného mesta bol najvyšší dopyt v Ružinove, Starom Meste a Petržalke. Rodinné domy vyhľadávali ľudia najmä v Bratislave a Žiline, na treťom mieste bolo Maďarsko.

 

Zdroje:

https://reality.etrend.sk/byvanie/zastavenie-rastu-cien-bytov-sa-blizi.html

Foto: Nehnuteľnosti.sk , peatc,Flickr / CC


 

TAGY: bývanie, zdražovanie bytov
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  Analytici varujú: Bytov na trhu ubúda, Bratislave hrozí ďalšie zdražovanie

  13.04.2018 14:25

  Analytici varujú: Bytov na trhu ubúda, Bratislave hrozí ďalšie zdražovanieVoľných bytov v novostavbách je zase o niečo menej. Už tretí kvartál po sebe sa ponuka na bratislavskom trhu redukovala. Vytvára to tlak na ceny, ktorý sa môže premietnuť do ďalšej cenotvorby. Vyplýva to z analýzy, ktorú spracovala spoločnosť Bencont Investments.

  Zdražovanie bývania v únii pokračuje, Slovensko je nad priemerom

  13.04.2018 14:05

  Zdražovanie bývania v únii pokračuje, Slovensko je nad priemeromNárast cien bývania v celej Európskej únii pokračuje. Najnovšie údaje európskeho štatistického úradu Eurostat za štvrtý štvrťrok minulého roka hovoria o medziročnom zvýšení priemerných cien v únii o 4,5 percenta. Aj záver roka tak potvrdil trend, ktorý sa niesol celým rokom 2017.

  Vlani sa postavilo 700 drevodomov, 13 z nich súťaží o Drevostavbu roka

  13.03.2018 10:00

  Vlani sa postavilo 700 drevodomov, 13 z nich súťaží o Drevostavbu rokaPodiel drevostavieb na počte dokončených rodinných domov sa za predchádzajúcich desať rokov zdvojnásobil na 10 percent. Vlani sa ich dokončilo zhruba sedemsto. Celkom 13 z nich nominovali členské spoločnosti sekcie drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva (ZSD) SR do súťaže Drevostavba roka 2017. Súťaž bude tak ako v predchádzajúcich rokoch odborná i laická. Výsledky vyhlásia 12. apríla.

  V Karlovej Vsi sa začína stavať nový bytový projekt Karlove

  13.03.2018 09:57

  V Karlovej Vsi sa začína stavať nový bytový projekt KarloveV Karlovej Vsi pribudne nový bytový projekt. Developerská spoločnosť Retep Slovakia spustila predaj bytov v projekte Karlove na Hudecovej ulici, na hranici sídliska Dlhé Diely.

  Záujem o chaty a apartmány rastie, ľudia investujú v horách

  09.03.2018 11:03

  Záujem o chaty a apartmány rastie, ľudia investujú v horáchV posledných troch rokoch násobne stúpol počet záujemcov o kúpu rekreačných nehnuteľností. Dopyt vyvolal aktivity developerov práve v oblasti výstavby rekreačných domov a apartmánov, hovorí prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár.

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejú

  03.07.2017 13:15

  Staršie byty sa rýchlo predávajú, ale nájmy lacnejúStaršie byty v lepších bratislavských lokalitách rýchlo miznú z ponuky, v ktorej sa objavuje viac bytov v okrajových častiach. Priemerná cena starších bytov ponúkaných v hlavnom meste na predaj sa tak začiatkom tohto roka znížila podľa analytikov Bencont Investments o 2,2 percenta. Klesajú aj ceny nájmov.

  Na okraji Bratislavy vyrastú Sady Jarovce

  09.03.2018 11:00

  Na okraji Bratislavy vyrastú Sady JarovceNa okraji bratislavskej mestskej časti Jarovce sa čoskoro začne výstavba menšieho bytového projektu Sady Jarovce. Prvá fáza prinesie v dvoch štvorpodlažných objektoch 24 bytov.

  Budovu pri Václaváku City Palais predali za 40 miliónov eur

  28.11.2017 11:29

  Budovu pri Václaváku City Palais predali za 40 miliónov eurMedzinárodná investičná spoločnosť Redevco kúpila za viac ako 40 miliónov eur budovu City Palais v centre Prahy. Secesná budova pri Václavskom námestí ponúka 7 482 štvorcových metrov priestorov v šiestich nadzemných a dvoch podzemných podlažiach. Podľa spoločnosti by objekt mohol byť napríklad zázemím pre firemný vlajkový obchod.

  Ceny bývania už rastú najmä mimo Bratislavy

  29.01.2018 15:21

  Ceny bývania už rastú najmä mimo BratislavyNástup nových developerských projektov zrýchlil rast cien v regionálnych mestách po celom Slovensku. Najrýchlejšie tak už v druhej polovici minulého roka bývanie nezdražovalo v Bratislave, ale v Nitre, Banskej Bystrici či Trenčíne.

  Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromov

  19.02.2018 14:38

  Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromovV obci Kvetoslavov pripravujú projekt Lesopark. Investor chce pokryť záujem o stavebné pozemky, aj preto kreslí novú domovú zástavbu. V plánoch pritom figuruje aj výsadba rôznych druhom listnatých a ihličnatých stromov.