Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
 • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
 • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Článok

Zastavenie nárastu cien bytov sa už blíži

03.05.2017 12:01:33

Zastavenie nárastu cien bytov sa už blíži

Za prvé tri mesiace roka zdraželi najpredávanejšie dvojizbové byty v Bratislave už len o dve percentá a trojizbáky o zanedbateľných 0,31 percenta. Údaje portálu Nehnuteľnosti.sk sú tak prvým signálom spomalenia nárastu cien bývania.

Celkové štatistiky zatiaľ spomalenie rastu oproti rekordnému koncu minulého roka nevykazujú. Avšak Bratislava, ktorá veľkosťou určuje trendy realitného trhu, už zaznamenala spomalenie zdražovania v najväčšom segmente dvoj- a trojizbových bytov.

Portál porovnal ceny starších bytov, aby oddelil vplyv prílevu novostavieb na trh. Nárast priemernej ceny trojizbových bytov klesol z vlaňajších medziročných osem na súčasných päť percent a medzikvartálny na spomínaných 0,31 percenta.

Vývoj cien bytov Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Najvýraznejší nárast až o desať percent vykázali ceny v treťom okrese, kde sa priemerná cena trojizbového bytu vyšplhala na 2 110 eur za štvorcový meter. Naopak, v piatom okrese ceny medziročne klesly o jedno percento.

Na rozdiel od hlavného mesta v Košiciach ceny v prvom štvrťroku pravdepodobne ešte len kulminovali. Medziročné zdraženie starších trojizbových bytov sa zrýchlilo z vlaňajších osem percent na aktuálnych 13 percent. Od začiatku roka narástli o šesť percent na 1 285 eur za štvorcový meter. Výraznejší nárast zaznamenali v tomto segmente ešte Žilina (12 %), Trenčín (11 %), Nitra (9,4 %) a Trnava (8 %).

Práve v Trnave najviac zdraželi dvojizbové byty – medziročne až o 24,5 percenta. Za výrazným nárastom je pribúdanie novostavieb, ktoré dvíhajú priemernú cenu a zároveň motivujú k rastu cien starších bytov.

V Bratislave podobne ako pri trojizbových bytoch sa zdraženie dvojizbákov spomalilo z vlaňajších 14 na aktuálnych päť percent. Od začiatku roka sa cena starších dvojizbových bytov zvýšila len o dve percentá. Týkalo sa to aj najvyhľadávanejších mestských častí Staré Mesto a Ružinov. Košice zaznamenali zrýchlenie nárastu v tomto segmente z minuloročných štyroch percent na takmer 20 percent.

Vývoj cien bytov Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

„V snahe zabrániť prehriatiu trhu zo strany NBS sa oznámením termínov a stanovením hraníc zmien podmienok v hypotekárnom financovaní vyvolal zvýšený záujem a tlak. Prišlo tak k chvíľkovému akcelerovaniu samotného prehrievania. Predpokladám, že vlna nárastu cien nehnuteľností je v záverečnej fáze,“ hovorí Martin Lazík, analytik portálu Nehnuteľnosti.sk.

V ponuke portálu je najviac dvoj- a trojizbových bytov, spomedzi mestských častí je najlepšia ponuka v Ružinove a Novom Meste, najslabšia v Karlovej Vsi. Celkovo je v Bratislave v ponuke sedemtisíc bytov, v Košiciach dvetisíc, naopak, v Prešove len 330 bytov.

Najväčší záujem o byty bol po Bratislave a Košiciach v Banskej Bystrici. V rámci hlavného mesta bol najvyšší dopyt v Ružinove, Starom Meste a Petržalke. Rodinné domy vyhľadávali ľudia najmä v Bratislave a Žiline, na treťom mieste bolo Maďarsko.

 

Zdroje:

https://reality.etrend.sk/byvanie/zastavenie-rastu-cien-bytov-sa-blizi.html

Foto: Nehnuteľnosti.sk , peatc,Flickr / CC


 

TAGY: bývanie, zdražovanie bytov
Domy Dedinka Viladomy Marianka

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
  Exportovať ponuku do PDF
  Moja ponuka
  Kontaktujte ma
  Eleven
  • Najnovšie
  • Najčítanejšie
  Penta rozširuje Sky Park, pridáva štvrtú bytovú vežu

  14.11.2017 14:47

  Penta rozširuje Sky Park, pridáva štvrtú bytovú vežuDeveloperská spoločnosť Penta Real Estate rozširuje bytovú časť vlajkového projektu Sky Park s architektúrou slávnej Zahy Hadid. K trom rozostavaným pribudne štvrtá bytová veža na pozemku, ktorý developer nedávno dokúpil. (Doplnili sme prvú vizualizáciu so štvrtou vežou)

  Predávate dom či byt? Pripravte si papiere pre hypobanku

  17.10.2017 14:24

  Predávate dom či byt? Pripravte si papiere pre hypobankuAk predávate svoju nehnuteľnosť, je veľmi pravdepodobné, že vaši kupujúci budú financovanie riešiť prostredníctvom hypotekárneho úveru. I keď sa celý proces vybavovania hypotéky zaobíde bez vašej prítomnosti - s výnimkou podpisu záložných zmlúv v banke – máte k dispozícii dokumenty, bez ktorých sa celý proces nemôže začať.

  Ďalšia stovka bytov v Ružinove, YIT spúšťa tretiu etapu Nuppu

  17.10.2017 14:20

  Ďalšia stovka bytov v Ružinove, YIT spúšťa tretiu etapu NuppuPol roka po spustení predaja druhej etapy sa na trh dostáva tretia bytovka v rámci rozsiahleho projektu Nuppu od developerskej spoločnosti YIT Slovakia. Objekt s názvom Ruusu (ruža) prináša 106 bytov a jeden obchodný priestor. Ceny oproti prvým dvom fázam narástli v priemere o dve stovky na štvorcový meter.

  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaní

  15.08.2017 11:04

  Hypotéka bez dokladovania príjmu. Áno, pri refinancovaníFinancovanie bývania: Banke stačí overenie v úverovom registri, registri sociálnej poisťovne alebo účtovné výkazy či obrat v podnikaní

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia Búdková

  14.08.2017 14:37

  V bratislavskom Horskom parku pribudne Rezidencia BúdkováNa realitný trh v Bratislave mieri nový projekt. V susedstve Horského parku pripravujú komplex rezidencia Búdková, ktorý ponúkne 26 nadštandardných bytov. So stavebnými prácami by sa malo začať v týchto dňoch.

  Nový pozemkový projekt v Novej Dedinke

  28.03.2016 20:20

  Nový pozemkový projekt v Novej DedinkeV blízkosti Bratislavy spustili výstavbu nového pozemkového projektu Pozemky Dedinka. Celkovo 118 pozemkov sa pripravuje v obci, ktorá susedí s 3 km vzdialeným Bernolákovom. Hlavným ťahákom majú byť dostupné ceny pozemkov, umiestnenie pri novej cyklotrase a rieke Čierna Voda, jednotný urbanisticko-architektonický koncept a verejnoprospešná zeleň na ploche viac ako 12 tisíc m2 s jazerom a lesoparkom.

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytov

  29.04.2016 10:37

  Porovnanie priemernej ceny bratislavských novostavieb a starších bytovNové číselné štatistiky odhaľujúce aktuálny vývoj priemernej ceny bratislavských bytov sú na svete. SITA zverejnila výsledky štúdie spoločnosti Bencont Investments, ktorá si opäť posvietila na bytové objekty v hlavnom meste.

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáli

  28.03.2016 20:31

  Veľkonočný prehľad udalostí na realitnom trhu v prvom kvartáliTohtoročná Veľká noc pripadla na koniec marca, čo nám dáva príležitosť spraviť si krátku rekapituláciu prvého kvartálu na realitnom trhu v sviatočnej atmosfére. Poďme sa teda pozrieť na tie najdôležitejšie udalosti okolo realít počas úvodného štvrťroka.

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný ráz

  28.03.2016 20:39

  Napísali o nás: Nová Dedinka sa rozrastie o 118 pozemkov, investor chce jednotný rázV obci Nová Dedinka už prebiehajú prvé výkopy novej obytnej zóny nazvanej Pozemky Dedinka. Ide o lokalitu po ľavej strane hlavnej cesty v smere z Bratislavy tesne pred časťou, kde začínajú existujúce rodinné domy. Ornica pozemku je už zhrnutá.

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajte

  09.06.2016 10:42

  Analytik: Nevravím neberte hypotéku. Ale rátajteBanky lákajú na nízke úroky, realitky vravia, že bude drahšie. Pripomína to začiatok krízy v minulosti. Keď si beriete hypotéku, rátajte s horšími časmi, radí v rozhovore JURAJ KARPIŠ, analytik INESS.