Chcem ponúkať nehnuteľnosť na flatbooku
Wait
Wait
Wait
Wait
Chcem ponuku nehnuteľností na mieru
Wait
Wait
Wait
Wait
Vitajte v najširšej ponuke novostavieb z Bratislavy
a okolia na jednom mieste.
  • ZDARMA pre Vás pripravíme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek a  prevedieme Vás všetkými nehnuteľnosťami.
  • CENY sú u nás rovnaké ako u developerov Vy neplatíte žiadnu províziu.
Budeme radi ak využijete naše skúsenosti a profesionálne služby.
Team GRAVITAS.

Industriálne byty "Vodáreň Brezová"

/ id:1633

Ponúkame na predaj unikátne priestory na bývanie v industriálnom objekte na Brezovej ulici priamo vo Vrakuňskom lesoparku.

Industriálny objekt bývalej vodárne, v ktorom sa nachádzajú 2-izbové a 3-izbové byty, leží priamo vo Vrakuňskom lesoparku ktorého rozloha je 7,5 ha. Praktické a moderné bývanie spájajúce industriálnou históriu a moderný štandard života  v tichej lokalite, ideálnej pre pokojný mestský život,  profituje zo svojej polohy v jedinečnej zeleni.

 

Popis bytov:

Projekt industriálnych bytov a nebytových priestorov „Vodáreň Brezová“ je situovaný v stabilizovanom území  na ulici Brezovej v mestskej časti  Bratislava - Vrakuňa.

Výmera ponúkaných 2-izbových bytov je od 49,82m2 do 106,85m2, výmera 3-izbobých bytov je od 91,41m2 do 148,0m2 vrátane balkóna a terasy. Dispozícia  je riešená prakticky, a to tak aby spĺňala požiadavku náročnejších klientov s ohľadom na funkčnosť a modernosť bytu. Byty sú svetlé a vzdušné s vysokými stropmi, svetlá výška 1np je 3,2m a 2.np. je 2,95m. Napriek svojej nízkej podlažnosti (tri nadzemné a jedno podzemné podlažie) objekt disponuje moderným výťahom a každému bytu, či nebytovému priestoru, prislúcha určitý počet parkovacích státí v uzatvorenom dvore. Architekt pri svojom návrhu použil „pamiatkársky“ postup a snažil sa zachovať z pôvodnej stavby čo najviac a pracovať s tým čo už bolo vybudované. Zaujímavosťou sú výrazné industriálne prvky a detaily priamo v interieri bytov a to, pohľadový betón, murivo z pôvodných plných pálených tehál, priznané oceľové konštrukcie, povrchová elektroinštalácia a industriálne svietidlá. Byty pozostávajú zo vstupnej chodby, spální, kúpeľne a WC, otvorenej obývacej izby prepojenej s kuchyňou. Z obývacej časti je prístupná slnečná terasa alebo balkón.

Cena ponúkaných bytov je v stave holobyt od 134.514€ do 349.000€ vrátane DPH. Parkovanie pre každý byt a nebytový priestor  v cene  8.000 € vrátane DPH je zabezpečené v uzavretom dvore a nie  je zahrnuté do ceny bytu a nebytového priestoru, platí sa samostatne.

Nebytové priestory v objekte pozostávajú zo vzdušného a presvetleného Atelieru o výmere 136,10m2 a terasy ktorej výmera je 42,62m2. Nachádza sa na 1.pp (suterén) a je prepojený s ďalšou časťou na 1.pp – studňou o výmere 60,73m2. Studňa môže slúžiť ako súčasť atelierového priestoru ale taktiež ako samostatný priestor s vlastným vstupom. Cena atelieru je 256.408€ a cena studne (skladu) je 123.000 € vrátane DPH.

Stavba bola skolaudovaná na jeseň 2018.

 

Historia:

Revitalizácii objektu bývalej vodárne predchádzali viaceré výskumy, naštudovanie dokumentácie a rozhovory s bývalými zamestnancami. Následné práce rešpektovali pôvodný ráz stavby. Vo finále výsledok spája bratislavskú industriálnu históriu s modernými štandardmi života.

Vodohospodársky objekt bol postavený v roku 1916 až 1918 pre dodávku priemyselnej vody závodov Alfreda Nobela. 40-roky boli obdobím kedy sa rozhodol magistrát premočenú pôdu v okolí vysušiť zasadením stromov. Rastliny stiahli vlhkosť a vznikol lesopark ktorý ocenili všetci Vrakunčania.

V r.1955 prevádzka vodárne skončila a budova sa ďalej nevyužívala, následne začala chátrať. Po r.1989 prebehlo viacero pokusov o prebudovanie, revitalizáciu, či oživenie. Žiadny z nich nebol veľmi úspešný a budova naďalej chátrala. V r.2016 nový majiteľ začal proces revitalizácie vodárne za účelom pretvorenia objektu na moderné bývanie ktoré si zachováva svojho industriálneho ducha. Je to unikátny priestor, ktorý sa už nikdy nikde nezopakuje.

 

Prevedenie:

Pri výstavbe industriálneho bytového domu sú požívané kvalitné stavebné materiály v snahe docieliť vyšší stavebný štandard bytového domu. Byty aj nebytové priestory sú predávané v stave holobyt/holopriestor.

Nosný systém je tvorený kombináciou stĺpového a stenového železobetónového systému s tehlovou výplňou. Obvodové steny sú opatrené omietkou so zateplením. Okná a balkónové dvere sú hliníkové s izolačným trojsklom. Medzi bytové steny sú riešené ako zvukovo izolačné murivo z keramických  tehál s indexom nepriezvučnosti 52 dB. Deliace priečky v bytoch sú taktiež z keramických tehál. Na interiérové steny je aplikovaná strojová omietka opatrená dvojitým náterom bielej farby v kombinácii s priznanými tehlovými stenami. Podlaha v obytných miestnostiach, kúpeľni, WC bude anhydridový poter. Každý byt má zásuvkové a svetelné okruhy vrátane zásuviek a vypínačov. Dodávka tepla (vykurovanie) a ohrev TUV  bude zabezpečený vlastným plynovým kotlom. a podlahovým vykurovaním.

 

Lokalita:

Tichá a pokojná časť Bratislavy - ani nebudete vedieť, že bývate v meste. Jediná nehnuteľnosť ktorá ponúka bývanie v lesoparku. K dispozícii je kompletná občianska vybavenosť, reštaurácie, banky, športoviská, vzdelávacie inštitúcie, ZŠ a MŠ a tiež napojenie na mestskou dopravou v neďalekej centrálnej časti Vrakune. Vďaka neďalekému cestnému ťahu ste v centre, či na diaľničnom obchvate, za pár minút.


Názov Podl. Dispoz. Výmera v m2 Balkón/ Terasa v m2 Park. státie Celková cena s DPH Pôdorys Stav
Apartmán A 1.NP 2-izb. 49,82 - 1 - link predaný
Byt B 1.NP 3-izb. 91,41 2,54 1 - link predaný
Byt C 2.NP 3-izb. 148 3,57+46,93 2 - link rezervovaný
Byt D 3.NP 2-izb. 106,85 13,77 2 - link predaný
Studňa A (sklad) 1.PP ateliér 60,73 - 2 123000 link voľný
Atelier B-suterén 1.PP ateliér 136,10 42,62 4 256408 link voľný
Ing.arch. Tatiana Hucíková

Ing.arch. Tatiana Hucíková

realitný agent

0901 771 901

hucikova@gravitas.sk

Cena: na vyžiadanie

Služby

Kontaktné informácie

* Všetky položky sú povinné

Flatbook odporúča

Lokalita

KrajBratislavský kraj
OkresBratislava II
MestoBratislava-Vrakuňa
UlicaBrezová

Detail

Typ nehnuteľnostiBytový dom
Výmera bytov49,82 - 148,0 m2
Cena134514 - 331155 €

Info

Kuchyňaotvorená
Parkovacie miestoMožnosť dokúpiť
VýťahÁno
Počet bytov3
Stavkompletná rekonštrukcia, novostavba
Termín kolaudácie10/2018
Počet apartmánov1

Vybavenie bytu

vchodové bezpečnostné dverehliníkové okná s izolačným trojsklom
kompletné inštalácie a rozvodyindustriálny vzhľad interieru
špecifické detaily - pohľadový betń a tehlaoceľ a industrialne svietidlá
vysoké stropyveľké okenné výplne

Vybavenie projektu

výťah v bytovom domedostatok parkovacích státí
zateplený objektuzavretý dvor bránou

Občianska vybavenosť

bytový dom v lesoparkurelax a cyklistika
blízkosť komplexnej vybavenosti v centre Vrakune
Rača Centrum

Moja ponuka

Po vyplnení „Poslať na email" Vám bude zaslaná „Moja ponuka" v pdf formáte na Vašu emailovú adresu.

Po vyplnení „Kontaktujte ma" Vás bude kontaktovať ohľadom vybraných nehnuteľností v „Mojej ponuke" zodpovedný Realitný agent.

Zavrieť
    Exportovať ponuku do PDF
    Moja ponuka
    Kontaktujte ma